You are here:  / Dodatki krawieckie / Uroda / Historia pepitki

Historia pepitki

moda46Każdego sezonu panuje moda na zupełnie inne wzory. Od lat jednak w trendach utrzymuje się jeden motyw. Chodzi oczywiście o klasyczną pepitkę. A jaka jest jej historia?

Wbrew pozorom czasy pepitki rozpoczęły się już lata temu. Stało się to w III wieku, kiedy to pepitka pojawiła się w Skandynawii. To właśnie wtedy zaczęto tworzyć materiały o wzorze przekrzywionej kraty. Jednakże pepitka, którą znamy dzisiaj, pojawiła się w XVII wieku. Najczęściej nanoszono ją na prostokątne tkaniny, które stanowiły okrycie wierzchnie noszone przez pasterzy.

Później pepitka z roku na rok zdobywała coraz większą popularność. W XIX ten wzór zaczęła nosić klasa wyższa. Jednakże wciąż motyw był bardziej nieformalny i codzienny. Dopiero Książę Walii sprawił, że pepitka stała się klasycznym, eleganckim wzorem. To on wprowadził ją na salony, gdy sam zaczął pokazywać się w tweedowych garniturach w kratę. Dzisiaj pepitka jest jednym z najpowszechniejszych wzorów, który wykorzystuje się przy tworzeniu najróżniejszych ubrań.

Historia pepitki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi: turnabol, fluorokrzemian glinu, redox extreme efekty, lpk208, vetrex-v90-alphaline, lpk110, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, złomowanie auta tarnobrzeg, blog początkującego elektronika, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen